אודות

רבים עוקבים אחרי בעקבות הפעילות ההומניטרית שלי באפריקה במשך שני עשורים. הגיע הזמן שאציג את עצמי.

אז שלום, נעים מאוד,

אני אירית רבינוביץ' חיה את ההומניטריה הבינלאומית והלאומית כבר 20 שנה. זו אהבה שמלווה אותי בחיי היום יום וממלאה אותי.

סיימתי תואר ראשון אקדמי במדעי החברה והרוח וממשיכה ללמוד בכל הזדמנות .קוראת מאמרים,  מאזינה לפודקסים, ועוקבת אחר פרויקטים הומניטריים שונים בעולם.

זו זכות גדולה לראות חיוך מאושר של אדם שעזרתי לו ובטח משמח אותי להעביר את החוויה הזו הלאה. אני אוהבת לשתף אנשים בידע שלי ולהכיר להם תרבויות חדשות ומרתקות .נתינה הופכת את העולם שלנו ליפה יותר.

ומעבר לזה? אני אוהבת לראות את הברק בעיניים של האנשים שחווים לראשונה את פלאי היבשת השחורה. את ההתרגשות של הלקוחות שלי מיופי הבפשטות. עושה לי טוב לראות את  ההתלהבות של הקהל שלי לאחר ששמע על תרבות שלא הכיר ועל כוחה של הנתינה. את האושר של המתנדבים לאחר שזכו להעניק ולשמח נשמה.

כולי אמונה ש נתינה נכונה תביא לאנושות בריאה יותר. המפגש עם תרבות לא מוכרת פותח את העיניים ויוצר רעב לחקר ולמידה. התחושה להיות בצד הנותן מעצימה את הביטחון העצמי ומחזק לנו את הערכה על מה שיש לנו.

זה בהחלט לא עוד טיול ,זו חוויה משנת חיים.

מעין לי לדעת שאוכל להעניק לכם את החוויה הזו?

כי זכיתי להעניק את המתנה הזו לרבים כבר במשך שני עשורים.

הקמתי מאפס ארגון הומניטארי (CAP-Chembe Aids Project) שפעל במשך עשור בכפר דייגים אפריקאי במלאווי, הארגון האכיל במשך שנים את ילדי הכפר ,הקים פרויקט "עבודות קהילתיות תמורת אוכל" ,הקים את  המרפאה הראשונה בכפר שטיפלה בכל ה- 12,000 תושבים, פרויקט העצמה נשית , פעילויות לאחר בית הספר, תכנית הסברה להיגיינה ומניעה ממחלות , שלח נערים ונערות לבתי ספר תיכוניים ועוד.

במשך כל השנים העברתי הרצאות בארץ ובעולם וריגשתי רבים .חלקם הגיעו לכפר כתיירים או כמתנדבים וזכו לחקור ולהעניק.

למה אני עושה את זה\מטרה- אני אוהבת את הכפר ומרגישה בת בית .זכיתי בשתי אמאהות, הראשונה ביולוגית מקסימה והשניה מאמא אפריקה המהממת ,רוצה לעזור למשפחה האפריקאית שלי-אנשי הכפר. מתגעגעת לתרבות האפריקאית, אוהבת את הפשטות שלהם , אוהבת את הטבע, את תחושת החופש ואת ההפסקה מן העולם המערבי שלנו, נהנית מהיכולת שלי לתרום ולגרום לילדים ולאנשים לחייך, נהנית ללמוד כל יום משהו חדש על כוחה של הפשטות ומתרגשת מהיכולת שלי לתת ולשתף אחרים במתנה שזכיתי .

אני מאמינה שכל אדם שיגיע איתי למלאווי, יחווה חוויה חד פעמית ויש לו הפוטנציאל גדול לתרום לעתיד טוב יותר לאנשי מלאווי ולנו הישראלים .

מקווה שאתם נהנים מהידע ואני כאן לשירותכם בכל שאלה ועניין,

אירית רבינוביץ'