בחזרה לאפריקה

היי כאן אירית (או ilitti בשמי האפריקאי)
אני מזמינה אותך לחזור איתי לכפר האפריקאי שלי לאחר 15 שנה!

להצטרף למסע מרגש, מעצים ולא שגרתי אל לב כפר דייגים אפריקאי אותו הצלתי יחד עם צוות מתנדבים מקומי ובינלאומי בתקופת הרעב הקשה  ע"י ארגון ישראלי בשם: CAP-Cembe Aids Project

בהרצאה אספר בקצרה על פעילותנו  הענפה בכפר ,על הצלת כפר של 12,000 איש  מקללת הרעב עבודות קהילתיות תמורת אוכל,הקמת מרפאה ראשונה בכפר,העצמה נשית, שליחת נערים ונערות לבתי ספר תיכון, בניית מבנה בית הספר התיכון הראשון בכפר, העברת סדנאות למניעת איידס, פרויקט חקלאות , פעילויות אחר בית הספר ועוד.

אשתף בהצלחות הקטנות ששינו לכפר שלם את החיים לטובים יותר. אשתף ברגעי הפחד, הנחישות, הסקרנות ועל גילוי הכוח הפנימי ללכת בעקבות הלב.

אספר על ההתמודדות בחזרה לישראל שהפכה לי פתאום  לזרה, עם תרבות ותפיסת עולם הפוכים משלי ועל  "ההתמכרות"  לפעילות וולונטרית .

על הקשר החם שנמשך במשך 15 שנה כשאני בישראל וההחלטה לחזור למלאווי .הפעם עם המשפחה שלי.

מפגש מרגש עם הילדים היתומים שגידלתי שבגרו והפכו לאחים הגדולים של ילדי הביולוגיים, פגישה מחממת את הלב עם אמי האפריקאית שאימצה אותי ולא האמינה שהיא שוב מחבקת אותי.היום היא סבתא לכל דבר לילדי  הדוברים איתה בשפת האהבה.

הגאווה לראות את פירות הפרויקט והאכזבות.

בכפר פגשתי נערות הקרויות על שמי, ילדים שבגרו שסיפרו לי עד כמה העזרה הקטנה שלנו שינתה את חייהם .

מי היה מאמין שאותם ילדים שגידלתי הפכו עם השנים  להורים בעצמם וילדיהם יפכו לחברים הכי טובים של הילדים הביולוגיים שלי .

נדון בסוגייה הרגישה בנושא התנדבות – עוזרת או פוגעת

אשתף בפרויקט החדש והמרגש כל כך – לאחרונה נרתמתי להציל ילדים חולי לב במלאווי אותם אני מביאה לארץ לעבור ניתוח לב פתוח שמאפשר להם חיים חדשים ובריאים במולדתם עם משפחתם.

ואשתף אתכם במיזם החדש שהקמנו יחד עם צוות מקומי של תיירות התנדבותית בכפר המאפשרת לתיירים לחוות את הכפר ,להכיר באופן אישי את התושבים והתרבות האפריקאית ,ללמוד מהגאונות של הפשטות ,להתנדב ולטייל במלאווי ,מדינה קסומה שהישראלים טרם גילו.

ביקורות של מבקרים בהרצאה :

המשתתפים בהרצאה

מה אנחנו הולכים לעשות יחד?

במפגש בן שעה וחצי אשתף אתכם במסע שלי ושל המתנדבים לכפר דייגים נידח במלאווי.  אקח אתכם למסע אל תוך ליבו של הכפר האפריקאי. אכיר לכם את הנשמות הפועלות, אשתף אתכם בעוצמת וחכמת הפשטות ואוכיח לכם שחלומות מתגשמים.

 

ההרצאה משלבת בתוכה תמונות חיות וסרטוני וידאו ייחודיים של הילדים שלי מלפני 20 שנה ומהיום. תזכו לצפות באותם יתומים שקיבלו דייסה לפני 20 שנה שהפכו למתנדבים בוגרים .

מה תקבלו מההרצאה?

למי מתאימה ההרצאה?

ההרצאה מתבצעת בשפות העברית והאנגלית , מותאמת לקהל היעד מכיתה א' ועד גמלאים.

מי אני ומה מביא אותי לכאן?

בשנת 1996 בטיול תמים אחר צבא באפריקה מצאתי את עצמי נכנסת למסע הומניטרי מסקרן ששינה את חיי. במסעי זכיתי לפגוש ולהפוך לבת בית בכפר אפריקאי ובעזרת אנשים טובים ומתנדבים מכל קצוות העולם להקים ארגון הומניטרי ישראלי בשם "Chembe Aid Org " אשר אחראי בין היתר  על הזנה , טיפול רפואי יחידי בכפר ותמיכה רחבה בכפר שלם המונה 12,000 איש , מאות ילדים יתומים ללא חשמל, מים זורמים ומערכת טיפול הולמת. כל זה ללא ניסיון קודם ,רק עם הרבה אהבה, התמדה ונחישות .

עלות ההרצאה

1500 ש"ח לא כולל נסיעות

להרשמה ולפרטים נוספים, אני מזמינה אותך להשאיר פרטים: