מסע\טיול התנדבות עם ליווי צמוד של ilitti

אם עד היום לחקור, לטייל ולהתנדב בעולם,
להכיר באופן אישי תרבויות שונות היה חלום רחוק – אשמח לעזור לך להשיג ולהגשים אותו.

מוזמן למסע תרבותי לחוות חיים בכפר דייגים אפריקאי מסורתי
לצד נוף בונה נשימה על גדות אגם הכוכבים עם אנשים חביבים, מסבירי פנים ,
לשחק עם  הילדים המתוקים, להתאהב במשפחה המקומית המאמצת שלך, לחקור אומנויות אפריקאיות מקומיות וללמוד את הגאונות שבפשטות.

המלצות לקוחות :

"איך מסכמים תקופה שגם אם עברו כמה שנים היא עדיין אחת המשמעותיות בחיי?! זה התחיל בפגישה עם אירית המדהימה שתמיד מוכנה לשבת לדבר ולהסביר על אפריקה עם ניצוץ בעיניים ואהבה גדולה בלב. עוד לפני שהמראתי הציעה לי לבוא לשמוע על תושבי הכפר ולהתנדב מתוך תחושת היכרות ולא זרות .אירית סייעה לי להרגיש ולהבין למי אני באה לתת. השילוב המנצח הזה בין התנדבות לבין לחוש את המקום להתחבר לאנשים להסתכל בגובה העיניים, לראות ולשמוע מקרוב את הצרכים הם מה שעשו את ההתנדבות לכל כך אנושית,אותנטית ומיוחדת בעיני. עזרה במרפאה ,האכלת ילדים, לשעשע בפעילויות אחרי בית ספר (ולפעמים במקום) והסברה בריאותית חינוכית, הם רק חלק מהדברים בהם התנסיתי בכפר המרגש הזה שלימד אותי המון על עצמי. אחד השיעורים מיני רבים שלמדתי היה להיעזר במתנדבים זה לא לקבץ נדבות למרות שהאותיות במילים קצת דומות. איך לעשות את הנתינה בצורה נכונה ולא מתוך התנשאות ,או רחמים שרק מחזקים תלות באחר . ללמד כבוד ערכים קבלה עם נתינה ונתינה עם קבלה. ווואו כמה שאני קיבלתי ממליצה לכם בחום על חוויה עם אילתי!

"התנדבות בפרויקט הייתה עבורי חוויה מעצבת ופוקחת עיניים .העצב והיופי, השמחה בכפר הותירו בי את חותמם וממשיכים להשפיע עלי גם היום".

להרשמה ולפרטים נוספים, אני מזמינה אותך להשאיר פרטים:

מה יעניק לך המסע

מה אנחנו הולכים לעשות יחד –

פרטי ההתנדבות: בהגיעכם לכפר תקבלו סיור מודרך ומרגש ובו נספר על כל סוגי הפרויקטים. הנכם מוזמנים להתרשם ולהחליט היכן מתחשק לכם לתת יד עוזרת. אין צורך להתחייב למקום התנדבות אחד. חשוב לנו לציין שההתנדבות הינה נקודתית ואינה יוצרת תלות של הכפר בנו המערביים. הפרויקטים ממשיכים איתנו ובלעדינו ותמיד שמחים לקבל סיוע, רעיונות וטיפים להמשך הדרך.

סוגי ההתנדבות:

התנדבות בבית הספר
הילדים שלנו בכפר צ'מבה להוטים ללמוד אך מתקשים בגלל סיבות רבות. הכיתות בבתי הספר לעתים עוברות את 150 תלמידים למורה אחד.

רוב הילדים מתחילים את השכלתם הרשמית בביתי הספר היסודי במלאווי בגיל שש. כל הילדים במלאווי זכאים לחינוך חינם בבתי ספר יסודיים עם זאת, לרוב מדובר בסטנדרט נמוך במיוחד באזורים כפריים כמו הכפר שלנו. בשל מספר הרב של ילדים בכפר השיעורים מורכבים בדרך כלל מילדים במגוון רחב של גילאים ורמות מגוונות, ללא יחס אישי מספיק של המורה.

פעמים רבות יושבים הילדים על הרצפה ולעתים קרובות אין להם ספרי תרגול ,מחברות ועפרונות. בשל הרוחות העזות שפקדו את הכפר והרסו מבנים בבית הספר,אין מספיק כיתות לימוד כך שהילדים לומדים בחוץ בצל עץ וכותבים את תשובתם בעפר.

*ההתנדבות בבית הספר נעשית בשיתוף פעולה מלא עם הצוות החינוכי של בית הספר.

פעילויות אחר בית הספר:
בפעילות אחר בית ספר יש למתנדב אפשרות רבה לעבוד עם קבוצות קטנות
של ילדים, לשפר את הקריאה או בנושאים אחרים.
-לשחק עם הילדים ולתת תשומת לב שלעתים מאוד חסרה.
-לצאת טיולי טבע עם הילדים. הכפר מציע שלל אטרקציות טבע איים על האגם היפיפה, טיפוס הרים, טיולים בכפר, מגל
שות מסלע ענק, דייג, שחייה באגם ועוד

התנדבות במשחקי ספורט
בכפר ישנו פרויקט כדור רגל לילדים שמטרתו לשפר את הביטחון העצמי ולהעצים את הקהילה. לאפשר לילדים להתמודד עם מצוקות החיים וללמוד מיומנויות חשובות בהמשך הדרך תוך כדי משחק ספורטיבי . בעזרת המשחק הילדים שחלקם יתומים מקבלים מקלט רגשי ועזרה בהתמודדות עם חוסר המעש, צריכת אלכוהול בגיל צעיר, מין קטינים ופשע.

המתנדבים מוזמנים להצטרף ולהיות חלק .להצטרף בהעצמה ספורטיבית ולמידת
שפת האנגלית תוך כדי המשחק ולחזק את ביטחון הילדים.

מסיבות דייסה – מוזמנים למלא את הבטן של הילדים בדייסה .מסיבת הדייסה הינה הפעילות האהובה על הילדים . בפעילות אנחנו משחקים משחקי חברה (משקים ששיחקנו במסיבות יום ההולדת )  שרים שירים בשפת הצ'יצ'ווה ,אנגלית ועברית.
לעתים, אותה כוס דייסה  זו הארוחה היחידה שיאכלו באותו היום .

-מוזמנים להעביר שיעורים למבוגרים- רבים מהאוכלוסייה הבוגרת לא זכו ללמוד בילדותם וישמחו ללמוד אנגלית וחשבון בסיסי.

-הרגישו חלק מהקהילה, זו הזדמנות לחוות את האירוח והתרבות של מלאווי

התנדבות בפרויקט העצמה נשית
פרויקט ההעצמה הנשית בכפר הוא זה שמביא לשינוי וההשפעה הגדולים ביותר בכלכלת הכפר.
מחקרים מצאו שנשים במלאווי משקיעות
90% מהכנסותיהן במשפחה לעומת 30%-40% על ידי גברים.
הנשים משקיעות במשפחה, ומבטיחות שילדיהן אוכלים היטב, לבושים, מוגנים ומסוגלים לקבל את החינוך הדרוש להם כדי להשתחרר ממעגל העוני.
ולכן, כשנשים נתמכות ומועצמות – כל החברה מרוויחה! משפחותיהן בריאות יותר, הילדים לומדים בבית הספר, התפוקה החקלאית משתפרת וההכנסה עולה. וזו הסיבה לחשיבות ולהצלחה של פרויקט התמיכה בנשות הכפר

-נשות הכפר מזמינות תיירים ומתנדבים להעביר להן סדנאות וכלים אשר יסייעו בהגדלת ההכנסה למשק הבית. הנשים ישמחו לסיוע בפתיחת עסקים וסיוע בניהול חיים כלכליים מאוזנים. במידה ואתם עוסקים בתחום זה או דומה לו, הינכם מוזמנים לבנות עם הצוות סדנה ולהעבירה לנשות הכפר.

-נשות הכפר מציעות למתנדבים והמתנדבות בפרויקט, אירוח כפרי אותנטי בתמורה לתשלום סמלי. האירוח כולל לינה (אופציונאלי), ארוחות אותנטיות, לימוד מלאכת יד מקומית כגון הכנת מחצלות ועבודת קש, שירה וריקוד ובתמורה ישמחו ללמוד מכם אנגלית.

והחשוב מכל: ימי כיף לנשים
כמו ברוב העולם, על האישה מוטל עומס ונטל רגשי ופיזי כבד. כמו שאנחנו המערביות אוהבות
את כוס הקפה עם החברה הכי טובה, גם כך החברות המלאוויאניות שלנו. במפגשי התה שלנו,
המתנדבות מביאות מהארץ דוגמיות של קרמים, איפור, לק, נצנצים ומפנקות את הנשים
ב"יום כייף" שבו הן מתפנקות עם אוכל טעים, תה, עוגיות ,עיסויים והרבה צחוק.

התנדבות בפרויקט אקולוגי- חינוך סביבתי
גם במלאווי כמו בשאר העולם מרגישים את הפגיעה האקולוגית בסביבה.
נכון להיום , בני הקהילה הכפרית השתמשו בחומרים מן הטבע ולכן רגילים לזרוק את האוכל שלהם לסביבה. עם השנים, גם בכפר נכנס הפלסטיק בכמות לא קטנה . אנשי הכפר ממחזרים, אם כי אינם מודעים לפגיעה הסביבתית בהשלכת פסולת לאגם ולאדמה.
לכן חשוב הסיוע והסברה לתושבים לחשיבות השמירה על הסביבה ועל הנוף המקומי הנדיר.
נשמח לעזרתכם בסיוע לצוות המקומי בהעברת תכניות הסברה בבתי הספר, לאחר תפילה בכנסייה ובאירועים ציבוריים שונים. מוזמנים להעביר סדנאות ופעילויות להגברת המודעות לחשיבות המיחזור.

להרשמה ולפרטים נוספים, אני מזמינה אותך להשאיר פרטים:

למי מתאים המסע?

אם אתה אוהב טבע , מתעניין בתרבויות אחרות, רעב לחקור וללמוד עולם חדש, רוצה לסייע ולהפוך את העולם לטוב ושמח יותר אתה מתאים למסע.

מי אני ומה מביא אותי לכאן?

אני אירית רבינוביץ' חיה את ההומניטריה הבינלאומית והלאומית כבר 20 שנה. אהבה שמלווה אותי בחיי היום יום וממלאת אותי.

סיימתי תואר ראשון אקדמאי במדעי החברה והרוח ואני ממשיכה ללמוד בכל הזדמנות .קוראת מאמרים, מאזינה לפודקסים, קוראת מחקרים ,עוקבת אחר פרויקטים הומניטריים שונים בעולם ומייעצת.
זו זכות גדולה לראות חיוך מאושר של אדם שעזרתי לו ובטח משמח אותי להעביר את החוויה הזו הלאה. אני אוהבת לשתף אנשים בידע שלי ולהכיר להם תרבויות חדשות ומרתקות .נתינה הופכת את העולם שלנו ליפה יותר.

ומעבר לזה? אני אוהבת לראות את הברק בעיניים של האנשים שחווים לראשונה את פלאי היבשת השחורה. את ההתרגשות של המתנדבים שלי מהגאונות שבפשטות. עושה לי טוב לראות את  ההתלהבות של הקהל בהרצאה שלי לאחר ששמע על תרבות שלא הכיר ועל כוחה של הנתינה. את האושר של המתנדבים לאחר שזכו להעניק ולשמח נשמה.

כולי אמונה שנתינה נכונה תביא לאנושות בריאה יותר. המפגש עם תרבות לא מוכרת פותח את העיניים ויוצר רעב לחקר ולמידה. התחושה להיות בצד הנותן מעצימה את הביטחון העצמי ומחזק לנו את הערכה על מה שיש לנו.

זה בהחלט לא עוד טיול זו חוויה משנת חיים.

מעין לי לדעת שאוכל להעניק לכם את החוויה הזו? כי זכיתי להעניק את המתנה הזו לרבים כבר במשך שני עשורים.

הקמתי מאפס ארגון הומניטארי (CAP-Chembe Aids Project) שפעל במשך עשור בכפר דייגים אפריקאי במלאווי, הארגון האכיל במשך שנים את ילדי הכפר ,הקים פרויקט "עבודות קהילתיות תמורת אוכל" ,הקים את  המרפאה הראשונה בכפר שטיפלה בכל ה- 12,000 תושבים, פרויקט העצמה נשית , פעילויות לאחר בית הספר, תכנית הסברה להיגיינה ומניעה ממחלות , שלח נערים ונערות לבתי ספר תיכוניים ועוד.
במשך כל השנים העברתי הרצאות בארץ ובעולם וריגשתי רבים .חלקם הגיעו לכפר כתיירים או כמתנדבים וזכו לחקור ולהעניק.

שמתי לי למטרה להנגיש את היופי האפריקאי לכל  מי שרוצה לחקור ולתרום לאנושות טובה יותר.

אודות-ראשי-אפריקה

ההתנדבות שלי ממשיכה גם כשאני בישראל .

כידוע מלאווי מדינה ענייה עם מערכת רפואית לא מתקדמת . במדינה ישנם ילדים חולי לב שרק ניתוח לב פתוח יציל את חייהם. ביחד עם ארגון "הצל ליבו של ילד " היה לי הכבוד להביא ילד עם חור בלב לישראל.

למוס החמוד עבר את הניתוח בהצלחה וחזר בריא ושלם לחיק משפחתו לאחר שבילה שלושה חודשים בארצינו, טייל, קיבל המון אהבה וכמובן ניתוח. כיום אני עובדת על הבאתו של ילד "אולמו " הקטן בן השנתיים .תחזיקו לנו אצבעות . 

להרשמה ולפרטים נוספים, אני מזמינה אותך להשאיר פרטים: