תרמילאים - יוצאים למסע

אם עד היום לחקור, לטייל ולהתנדב בעולם,
להכיר באופן אישי תרבויות שונות היה חלום רחוק – אשמח לעזור לך להשיג ולהגשים אותו.

מוזמן למסע תרבותי לחוות חיים בכפר דייגים אפריקאי מסורתי לצד נוף בונה נשימה על גדות אגם הכוכבים עם אנשים חביבים מסבירי פנים ,לשחק עם  הילדים המתוקים , להתאהב במשפחה המקומית המאמצת שלך, לחקור אומנויות אפריקאיות מקומיות,  ללמוד את הגאונות שבפשטות .

אני אירית רבינוביץ',
חיה את ההומניטריה הבינלאומית והלאומית כבר 20 שנה.
אהבה שמלווה אותי בחיי היום יום וממלאת אותי.
סיימתי תואר ראשון אקדמאי במדעי החברה והרוח ואני ממשיכה ללמוד בכל הזדמנות .קוראת מאמרים, מאזינה לפודקסים, קוראת מחקרים ,עוקבת אחר פרויקטים הומניטריים שונים בעולם ומייעצת.

זו זכות גדולה לראות חיוך מאושר של אדם שעזרתי לו ובטח משמח אותי להעביר את החוויה הזו הלאה. אני אוהבת לשתף אנשים בידע שלי ולהכיר להם תרבויות חדשות ומרתקות .נתינה הופכת את העולם שלנו ליפה יותר.

ומעבר לזה? אני אוהבת לראות את הברק בעיניים של האנשים שחווים לראשונה את פלאי היבשת השחורה. את ההתרגשות של המתנדבים שלי מהגאונות שבפשטות. עושה לי טוב לראות את  ההתלהבות של הקהל בהרצאה שלי לאחר ששמע על תרבות שלא הכיר ועל כוחה של הנתינה. את האושר של המתנדבים לאחר שזכו להעניק ולשמח נשמה.

כולי אמונה שנתינה נכונה תביא לאנושות בריאה יותר. המפגש עם תרבות לא מוכרת פותח את העיניים ויוצר רעב לחקר ולמידה. התחושה להיות בצד הנותן מעצימה את הביטחון העצמי ומחזק לנו את הערכה על מה שיש לנו.

זה בהחלט לא עוד טיול זו חוויה משנת חיים.

מעין לי לדעת שאוכל להעניק לכם את החוויה הזו? כי זכיתי להעניק את המתנה הזו לרבים כבר במשך שני עשורים.

הקמתי מאפס ארגון הומניטארי (CAP-Chembe Aids Project) שפעל במשך עשור בכפר דייגים אפריקאי במלאווי, הארגון האכיל במשך שנים את ילדי הכפר ,הקים פרויקט "עבודות קהילתיות תמורת אוכל" ,הקים את  המרפאה הראשונה בכפר שטיפלה בכל ה- 12,000 תושבים, פרויקט העצמה נשית , פעילויות לאחר בית הספר, תכנית הסברה להיגיינה ומניעה ממחלות , שלח נערים ונערות לבתי ספר תיכוניים ועוד.

במשך כל השנים העברתי הרצאות בארץ ובעולם וריגשתי רבים .חלקם הגיעו לכפר כתיירים או כמתנדבים וזכו לחקור ולהעניק.

סרטון קצר מהתקופה

אני אוהבת את הכפר ומרגישה  בת בית, רוצה לעזור לכפר שלי – הוא כמו משפחתי.
אוהבת את ה"תמימות" והפשטות שלהם את הטבע, תחושת החופש ואת ההפסקה מן העולם המערבי שלנו, נהנית מהיכולת שלי לתרום ולגרום לילדים ולאנשים לחייך, מתרגשת מהיכולת שלי לתת ולשתף אחרים במתנה שזכיתי .

אני מאמינה שכל אדם שיגיע למלאווי איתי יחווה חוייה חד פעמית ויש לו פוטנציאל גדול לתרום לעתיד טוב יותר לאנשי מלאווי ,לנו הישראלים ולאנושות יפה יותר.

ועכשיו תכלס :

כפר צ'מבה\ קייפ מקליר נמצא בדרום אגם מלאווי .
כפר ממוקם על גדות אגם  עשיר ביופיו ובו איים מדהימים המזמינים אתכם להרפתקאות של טיפוס, שנורקלינג (יש אפשרות לצלילה)  ומנוחה. הכפר מציע טיולי אופניים, טיפוס הרים, טיולים בשמורות מדהימות, היכרות עם התיפוף האפריקאי, סדנאות להכנת תופים,דייג,ריקוד אפריקאי, אומנות מקומיות עוד.

לצד שלל האטרקציות יש גם אפשרויות מגוונות להתנדבות ולנתינה בכפר:

אם אתם אוהבים לעבוד עם ילדים, לשחק ,ללמד שפה, להצטרף לתוכנית העצמה נשית, העצמה ספורטיבית, הסברה לשימור הסביבה בכפר או להעביר מיומנויות מערביות שונות שיסייעו לקהילה בחייהם ובדרך ללמוד ולחוות תרבות מרתקת חדשה.

המקומיים ישמחו ללמד אותך תיפוף וריקוד אפריקאי, להכיר את הצמחייה הדגה ואת חיות הבר המקומיות לצד דייג ב"אגם הכוכבים", בניית בתים מבוץ , דרכי מיחזור מקוריות וצבירת חוויות, חברים וזיכרונות בלתי נשכחים.

להרשמה ולפרטים נוספים, אני מזמינה אותך להשאיר פרטים:

פרטי התנדבות:

בהגיעכם לכפר תקבלו סיור מודרך ובו נספר על כל סוגי הפרויקטים. הנכם מוזמנים להתרשם ולהחליט היכן מתחשק לכם לתת יד עוזרת. אין צורך להתחייב למקום התנדבות אחד.

חשוב לנו לציין שההתנדבות הינה נקודתית ואינה יוצרת תלות של הכפר בנו המערביים. הפרויקטים ממשיכים איתנו ובלעדינו ותמיד שמחים לקבל סיוע, רעיונות וטיפים להמשך הדרך.

עזרה למורים בבית הספר

הילדים שלנו בכפר להוטים ללמוד אך מתקשים בגלל סיבות רבות:

רוב הילדים מתחילים את השכלתם הרשמית בבתי הספר היסודיים במלאווי בגיל שש. הילדים במלאווי זכאים לחינוך חינם בבתי הספר היסודיים. עם זאת, לרוב מדובר בסטנדרט נמוך, במיוחד באזורים כפריים .בשל מספרם הרב של הילדים בכפר, הכיתה מכילה 150 תלמידים ואף יותר. השיעורים מורכבים בדרך כלל מילדים במגוון רחב של גילאים ורמות שונות, ישנו חוסר ביחס אישי של המורה לתלמידים.

פעמים רבות יושבים הילדים על הרצפה ולעתים קרובות אין להם ספרי תרגול, מחברות, וכלי כתיבה. חסרות כיתות לימוד, כך שהתלמידים הצעירים לומדים לרוב בחוץ בצל עץ וכותבים את תשובתם בעפר.

מסיבה זו אנו זקוקים לעזרתכם כמתנדבי הוראה בכפר. לימודי אנגלית, מתמטיקה, מדע, ייעוץ עסקי ומקצועות ליבה אחרים ישפרו את סיכויי התלמידים להשיג עבודה בעתיד ולצאת ממעגל העוני.

ההתנדבות בבית הספר נעשית בשיתוף פעולה מלא עם הצוות החינוכי. לפני תחילת הפעילות תקבל הדרכה קצרה מהמורה או המלווה על ערכי בית הספר, התרבות המקומית, צרכים וקשיים.

עליך לזכור שבתי הספר במלאווי בהחלט אינם דומים לבית הספר הישראלי. חסרים משאבים  רבים ולכן חשוב להיות יצירתיים בתכנון השיעורים. מוזמן  להביא את הגיר ללוח, חשוב ליזום, להיות גמישים, סובלניים, להשתמש בחשיבה חיובית ושמחה בזמן ההוראה.

פעילויות לאחר שעות בית הספר:

פעילויות אחר הצהריים משתנות בהתאם לעונה, וצרכי הכפר. בפעילות זו ישנה אפשרות לעבוד עם קבוצות קטנות יותר של ילדים. הנכם מוזמנים להביא פעילויות משלכם או לשחק עם הילדים, לתת להם תשומת לב שלעתים מאוד חסרה, טיולי טבע, משחקי ספורט, שחייה באגם והאכלת הילדים בדייסה ( לעתים זו הארוחה היחידה שיאכלו באותו היום).

 

הפעילויות נעשות יחד עם הצוות המקומי המכיר את הילדים ורגיל לעבוד איתם גם כשאין מתנדבים. המתנדב מוזמן להביא חומרי יצירה ,משחקים וכל פעילות מהנה .

פרויקט אקולוגי- חינוך סביבתי

עזרו לכפר בהסברה לחשיבות השמירה על הנוף היפיפה בכפר. הקהילה הכפרית רגילה להשתמש בחומרים מן הטבע ולכן רגילים לזרוק את האוכל שלהם לסביבה. עם השנים נכנס פלסטיק רב לכפר כמו במקומות אחרים בעולם. אנשי הכפר ממחזרים אם כי אינם מודעים לפגיעה הסביבתית בהשלכת פסולת לאגם ולאדמה.

 

נשמח לעזרתכם בסיוע לצוות המקומי בהעברת תוכניות הסברה בבתי הספר, לאחר תפילה בכנסייה ובאירועים ציבוריים שונים. מוזמנים להעביר סדנאות ופעילויות להגברת המודעות לחשיבות המיחזור והשמירה על הסביבה.

אם ברצונך להעביר סדנה , אנא היעזר בצוות המקומי שיתאים את הסדנה לערכי ותרבות הכפר.

פרויקט העצמה נשית:

ההשקעה בנשים עושה את ההשפעה הגדולה ביותר להצלחה הכלכלית בכפר.

נשים משקיעות 90% מהכנסותיהן במשפחה לעומת 30%-40% על ידי גברים. נשים משקיעות מהכנסותיהן מחדש במשפחה, ומבטיחות שילדיהן אוכלים היטב, לבושים, מוגנים ומסוגלים לקבל את החינוך הדרוש להם כדי להשתחרר ממעגל העוני. כאשר נשים נתמכות ומעצימות, כל החברה מרוויחה. משפחותיהם בריאות יותר, יותר ילדים לומדים בבית הספר, התפוקה החקלאית משתפרת וההכנסה עולה. בקיצור, קהילות הופכות עמידות יותר. לכן חשוב לנו לתמוך בנשים.
התוכניות שלנו שואפות לתמוך בנשים ולבנות את יכולתן. נשות הכפר מזמינות כל תייר\מתנדב להעביר להן סדנאות וכלים אשר יסייעו בפרנסה.

-נשות הכפר ישמחו לאמץ אתכם כמשפחה  לארח אתכם בביתן  לאכול יחד עם בני המשפחה (אפשרות גם ללינה), ילמדו אתכם מלאכות אפריקאיות כמו הכנת מחצלות ועבודות קש, שירה וריקוד ותיפוף אפריקאי וישמחו לתרגל אתכם את השפה האנגלית.

כל משפחה מארחת מקבלת על האימוץ סכום סמלי (בשבילה הסכום גבוה משכרה החודשי).

-אנו מעבירים לנשים סדנאות שונות בנושאים שונים הקשורים למעמד האישה, סיוע בפתיחת עסקים וסיוע בניהול חיים כלכליים מאוזנים. במידה ואתם עוסקים בדבר, הנכם מוזמנים לבנות עם הצוות סדנה ולהעבירה לנשות הכפר.

-ימי כייף- כמו ברוב העולם, על האישה מוטל עומס ריגשי, נפשי ופיזי כבד. כמו שאנחנו המערביות אוהבות את הכוס קפה עם חברה גם כך החברות המלאוויאניות שלנו. במפגשי התה שלנו, המתנדבות מביאות מהארץ דוגמיות של קרמים, איפור, לק, נצנצים ומפנקות את הנשים ב"יום כייף" שבו הן מתפנקות על אוכל טעים, תה ועוגיות ,עיסויים והרבה צחוק.

פרוייקט העצמה ספורטיבית:

היו חלק מפרויקט התנדבות יוצא דופן התומך בילדי הכפר דרך למידת האנגלית תוך כדי משחק.
משחקי החברה משפרים את הביטחון העצמי, את הלמידה ומעצימים את הקהילה הרחבה.

בכפר יש מספר רב של ילדים שחלקם הגדול יתומים. פרויקט הכדורגל שלנו מציע להם מקלט ריגשי ועזרה בהתמודדות עם חוסר מעש, אלכוהול בגיל צעיר, מין קטינים ופשע.

הילדים לומדים דרך הספורט את חשיבות ההתמדה, על הרווח מעבודה קשה להשגת יעדים, על עבודת צוות והחשיבות שבשמירה על בריאות הגוף והנפש.

מוזמנים להצטרף  ולהיות חלק מהמשפחה המורחבת וליהנות עם קבוצת ילדים נהדרת בטווח גילאים רחב שישמחו לקבל תשומת לב, ללמוד ולהתפתח.

מטרתו לטווח הארוך של הפרויקט היא לאפשר לילדים להתמודד עם מצוקות החיים וללמוד מיומנויות חשובות בהמשך הדרך תוך כדי משחק ספורטיבי .כמו כן, הצוות המקומי מחפש לזהות ולטפח כישרונות צעירים ולהעניק לילדים אלה הזדמנות לפתח את כישוריהם ואולי להיבחר למלגות, או לשחק ברמה מקצועית בעתיד.

להרשמה ולפרטים נוספים, אני מזמינה אותך להשאיר פרטים:

תאריך המסעות הבאים:

20.04.20-03.05.20
01.07.20-14.07.20
20.07.20-03.08.20

(ישנה אפשרות להשאר ולהתנדב גם לתקופה ארוכה יותר בתוספת מחיר)

עלות המסע:

יציאת הקבוצה מותנית במינימום 30 משתתפים.

עלות המסע 600$

מחירים כוללים :
– מידע וייעוץ לפני היציאה.
– תרומה ישירה לקהילה .
– לינה וכל הארוחות בכפר
-העברה משדה התעופה בהגעה ויציאה .
-ארוחות בבתים מקומיים-חוויה תרבותית חד פעמית
-תמיכה 24 שעות ביממה .
קשר חירום בישראל
אטרקציות שונות בכפר
מה לא כלול?
– טיסות- אנו מסייעים לכם למצוא טיסות זולות למלאווי כקבוצה
– ביטוח נסיעות
– חיסונים – אם אתה מתכוון להתנדב במלאווי, עליך לפנות לייעוץ רפואי לפני שתתחיל במסע החברתי שלך. בדוק את החיסונים הנדרשים שלך למלאווי.

אפשרויות טיול מעבר לפרויקט:

במלאווי נופים יפים, אנשים ידידותיים ומוניטין כמדינה הבטוחה ביותר לטייל באפריקה, וזו הסיבה שהיא מכונה "הלב החם של אפריקה".

אנו בהחלט ממליצים לתגמל את העבודה הקשה שלך עם  טיול וחקירת המדינה הקסומה הזו. נסיעה בחיק הטבע בפארק הלאומי ליווונדה, ביקור ברכס זומבה הקרירה, שנורקלינג או צלילה באגם או רכיבה על סוסים בחוף קנדה. נשמח לעזור לכם לבנות טיול במדינה הקסומה הזו ולשתף אתכם בכל אפשרויות הטיול.

הטיולים המאורגנים בסוף השבוע אינם  כלולים בתשלום ויש לשלם עבורם באופן מקומי (הייעוץ ניתן בחינם). בדרך כלל הם עולים כ -150 דולר לאדם, כולל הובלה, אירוח בחדר לילות של 2 לילות, 3 ארוחות ביום ואיש צוות שילווה אתכם כמדריך. אנו ממליצים לעשות כמה מהטיולים בקבוצות אלה במהלך שהותכם כדי לראות עוד קצת ממלאווי.

דרישת מבקרים ומתנדבים:

עלינו לזכור שאנחנו מתארחים במדינה עם תרבות שונה ועלינו לכבד אותה. בזמן ההתנדבות אנא לבשו בגדים מכבדים (אפשר להתלבש בבגדים קצרים ,הכוונה לא חושף מדי ) , המנע משימוש בסמים, או כל מעשה לא חוקי או הולם.

לפני התנדבות תעברו הדרכה קצרה המדגישה רגישויות תרבותיות ובקשות התושבים,חשוב לנו לכבד ולהתאים את עצמנו למקום שמארח אותנו , לפעול בהתאם לצרכי הקהילה ויכולותיו של  המתנדב. אנו נשמח לגייס את הכישורים או את הניסיון שלכם בצורה הטובה ביותר ולאפשר לכם להשיג את הערך הגדול ביותר וההנאה הרבה במהלך ההתנדבות.

חיסונים:

כל מבקר מתבקש לעבור ייעוץ במרפאת המטיילים .בנוסף אנו מבקשים ליטול כדורי מניעה ממלריה.

במלאווי תקבלו כדורים נוספים מהמרפאה המקומית נגד טפיל הבילהרציה הנמצא לעתים במי האגם בזמן השחייה. את הכדורים לוקחים לאחר כשלושה חודשים לאחר שחוזרים לארץ.

השיקולים עיקריים לנו :

התנדבות היא חוויה מאוד מיוחדת ומתגמלת, אצל רבים זו חוויה חד פעמית משנה חיים. תוכלו לפגוש אנשים חדשים, לחוות תרבויות אחרות,  תגלו את עצמכם מחדש ותכירו כישורים שלכם שלא הכרתם קודם. מתנדבים רבים תיארו את חווית ההתנדבות כחוויה חד פעמית ששינתה את חייהם ופתחה אותם לעולם.

על ידי התנדבות אתנו באפריקה אתה הופך לחלק מהקהילה שלנו , שגריר לפרויקטים שלנו ולישראל כולה. חשוב לנו שתמלא חלק חיובי, תומך, משתף פעולה ומכבד. הקשר שלך אתנו והקהילה מתחיל וממשיך גם עם החזרה לארץ. אנו נשמח וממליצים לך לשמור על קשר ולעקוב אחר התפתחויות.

מוזמן לשתף את החוויות שלך עם אחרים ובדרך דומה אנו נעדכן אותך בהתפתחויות בפרויקטים. בדרך זו תוכלו להמשיך להיות חלק בהצלחת הפרויקטים ולראות את ההישגים הקולקטיביים שלכם ושל מתנדבים אחרים, וזה דבר שתוכלו להיות גאים בו.

חשוב לנו לפעול בשיתוף פעולה מלא עם הקהילה המקומית ולחשוב יחד על צורכי הקהילה ועל ההשפעה בהתנדבותכם.

דרישת ההתנדבות
– שפה – יידע כללי בשפה האנגלית או יכולת לדבר בשפת הידיים והחיוכים.
– רקע פלילי- נקי
– מגבלות לאום- עזרה מכל העולם יתקבלו בברכה.
– כישורים אחרים -הביאו את סבלנותכם, אקטיביות וחיוביות!

למה אני צריך לשלם על התנדבות?

פעמים רבות עולה השאלה למה לנו לשלם על התנדבות. התשובה פשוטה:

כל אותם פרויקטים חברתיים בעולם הם בדרך כלל עמותות. כלומר, הם כמעט ולא מרוויחים מספיק כסף בכדי לכסות את עלות הפרויקט .הם זקוקים לתרומות זורמות כדי להתקיים ,ובטח את עלות המתנדב . וזו הסיבה העיקרית לכך שהם זקוקים לעזרתכם.

בנוסף, הפרויקט החברתי זקוק  לתיאום, ארגון ועיבוד השהייה שלכם, צוות הדרכה ,משרד ניהול תקין ,אירוח, אוכל, שתייה ואיסוף שדה תעופה.

הפקדה (15%)

ההפקדה היא פשוט לשריין את מיקום ההתנדבות שלך.

לכל שאלה \ בקשה מוזמנים לצור קשר ואשמח לענות

מסע מהנה

אירית ilitti

להרשמה ולפרטים נוספים, אני מזמינה אותך להשאיר פרטים: